Od dawna toczyła się dyskusja na ten temat wśród użytkowników internetu. Teraz Mark Zuckerberg oficjalnie potwierdził – będzie nowa funkcja na Facebooku. Pojawi się przycisk “nie lubię tego”.

Nie będzie to jednak przycisk do wyrażania negatywnych emocji. Tego twórcy Facebooka chcą uniknąć.

Nie lubię tego na Facebooku ;)

 

– Nie zamierzamy tworzyć społeczności, w której użytkownicy będą wypowiadać się “ZA” albo “PRZECIW” zagadnieniom. Nie chcemy, aby inni oceniali zamieszczane przez użytkowników rzeczy, często dla nich bardzo ważne – mówił Mark Zuckerberg podczas konferencji prasowej.

nie lubię tego na facebooku

[social_share style=”bar” align=”horizontal” heading_align=”inline” facebook=”1″ twitter=”1″ google_plus=”1″ linkedin=”1″ pinterest=”1″ /]

Nowy przycisk ma raczej dawać możliwość wyrażania smutnych emocji i udzielenia wsparcia innym użytkownikom, którzy dzielą się czymś ważnym, lecz niekoniecznie radosnym.

Facebook ma zatem nadal pozostać beztroskim i empatycznym światem, pełnym uśmiechniętych znajomych, w którym wszystko jest ładne. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy i w jakiej formie pojawi się zapowiadany przycisk “nie lubię tego”.

Nie lubię tego na Facebooku – posłuchaj, jak o nowym pomyśle opowiada sam twórca Facebooka, Mark Zuckerberg.

Nie lubię tego na Facebooku Mark zuckerberg

 

Kinga Rękawiczna

Na blogu czytaj o nowościach –> Facebook: STRONY zmieniają kategorię na MIEJSCA

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy prowadzeniu firmowego fanpage lub chcesz przeszkolić pracowników z zakresu social media i wizerunku w biznesie – skontaktuj się z Media & Kreacja, Agencja Szkoleniowa i Public Relations