Facebook ma nowy wygląd strony głównej. Teraz już zdjęcie w tle nie zasłania zdjęcia profilowego i nie trzeba kombinować z grafiką. Zmienił się też układ layoutu i większość funkcjonalnych przycisków została przeniesiona na lewą stronę. Tam teraz możemy przejść do sekcji zdjęcia, najważniejsze informacje, filmy i posty (aktualności). Na prawo przerzucono statystyki, mapy i inne drobiazgi – wszystko to, co na standardowej stronie www może znaleźć się w “stopce” strony lub zakładce “kontakt”. Zniknęły też reklamy, polecane grupy i fanpejdże, które widzieliśmy po prawej stronie.
Facebook ma nowy wygląd

Nowy wygląd strony (fanpage) na Facebooku

Stary wygląd strony (fanpage) na Facebooku
 
Czy ten układ wizualny strony na facebooku, czasami jeszcze nazywanej “fanpejdżem”, nie przypomina Wam… zwyczajnej strony internetowej? ;)
szkolenia facebook

Facebook ma nowy wygląd – czy nie przypomina Wam strony www?

 
Mnie bardzo. A ponieważ Facebook ma w zwyczaju przejmować najlepsze praktyki od konkurujących z nim portali społecznościowych (z najnowszych – snapchatowe filmy wprowadził na Instagrama, periscopowe transmisje na żywo jako live streaming na FB) – wygląda na to, że teraz przyszedł czas na upodobnienie się do sprawdzonej i prostej strony www.
 
Już dziś obserwujemy, że wiele małych firm nie zakłada stron www lub rezygnuje z tychże na rzecz strony na FB. Nawet, jeżeli nie wiedzą, jak się nim posługiwać, Facebook kusi darmową rejestracją i teoretycznie darmowym prowadzeniem konta (o reklamach i kosztach z nimi związanymi, na początku się zazwyczaj nie myśli).
 
Czyżby zatem tuż przed naszym nosem, odwracając uwagę dyskusjami o ładnym i nowym layoucie, odbywała się próba zamachu na www? ;)
Kinga Rękawiczna
 
Nie tylko Facebookiem człowiek żyje ;) Obejrzyj odcinki “Wakacje z Twitterem”