Jak zapowiedzieli, tak jest. Od maja 2015 w wynikach wyszukiwania miały się pojawić wpisy z Twittera. I są. Tweety w wyszukiwarce Google są realne, choć ja osobiście dopiero wczoraj się na jednego natknęłam. Czy teraz zacznie się wielkie pozycjonowanie Twitterem?

Dzielę się z wami swoim odkryciem! :) Wpisałam w wyszukiwarkę hasło “referendum ogólnopolskie” i oprócz lików do stron rządowych oraz informacyjnych, znalazłam linka prowadzącego do konta Prezydenta Komorowskiego na Twitterze. Wpis pochodzi już z maja 2015 roku, czyli dokładnie od czasu, kiedy zaczęła obowiązywać umowa pomiędzy Google i Twitterem.

Pozycjonowanie Twitterem – tweety w wynikach wyszukiwania

pierwszy-tweet-w-wyszukiwarce

Zapowiadana od stycznia umowa pomiędzy Google i Twitterem doszła do skutku. Tweety w wyszukiwarce Google będą teraz na pewno coraz częstszym zjawiskiem.
CZYTAJ: Twitter – prognozy, oczekiwania inwestorów i majowe trendy wyszukiwania w Google

Wpisując w wyszukiwarkę Google szukane słowo lub hasło, obok linków prowadzących do stron www i płatnych reklam, zobaczymy także linki prowadzące bezpośrednio do wpisów na kontach na Twitterze, dotyczących naszego zapytania.

Działanie ma na celu dodatkową promocję Twittera wśród użytkowników Google. Będzie także sprzyjało pozycjonowaniu stron. Dzięki aktywności na Twitterowych kontach firmy oraz osoby publiczne będą mogły kreować swój wizerunek w internecie oraz docierać do szerszego grona odbiorców.

Pozycjonowanie Twitterem

Uważam, że dodatkowym efektem umowy pomiędzy Google a Twitterem, dzięki której znajdziemy tweety w wyszukiwarce Google, jest jeszcze jedna, bardzo fajna rzecz . Teraz szukając informacji na dany temat, w wynikach wyszukiwania będziemy mogli znaleźć również niezależne i publiczne opinie najbardziej obserwowanych i popularnych użytkowników Twittera.

Dlatego zachęcam wszystkich do bliższego zapoznania się z Twitterem. Może się okazać, że będzie to bardzo owocna znajomość. Na pewno informacyjnie, a dodatkowo przy pozycjonowaniu stron www lub swojego produktu czy kreowania wizerunku i promocji osób publicznych.

Oprócz wyżej wspomnianego wpisu prezydenckiego, na hasło “referendum”, można znaleźć także inną ciekawostkę z Twittera: konto @ReferendumPL – tam publikowane są najnowsze wiadomości dotyczące referendum ogólnopolskiego i referendów lokalnych. Natomiast na stronie www.referendum.pl można już teraz głosować w pytaniach referendalnych. Takie to super “internety” :)

referendum polska 2015

Pozycjonowanie Twitterem

Zatem –  do zobaczenia w social mediach. A jeżeli potrzebujecie więcej wiedzy – na szkoleniach z zakresu social media, które prowadzimy! Zapraszam do kontaktu!

Kinga Rękawiczna